Przedszkole w Rosnówku jest placówką działającą  na terenie Gminy Komorniki od września 2009. W 2010 roku na mocy Uchwały Rady Gminy z dnia 30 września 2010 roku do przedszkola zostało dołączone Przedszkole w Szreniawie jako oddział zewnętrzny tego przedszkola. 24 kwietnia 2014 na mocy Uchwały NR XLVIII/420/2014 Rady Gminy Komorniki przedszkole otrzymało nazwę "Słoneczko".  Placówki mieszczą się w wyremontowanych budynkach po szkołach podstawowych. W każdym z tych budynków znajdują się dwie sale dydaktyczne, każda posiada sanitariaty dostosowane dla małych użytkowników oraz pomieszczenia na leżaki. Także posiadają salki do spotkań z logopedą i do zajęć z języka angielskiego oraz magazyny na pomoce dydaktyczne i sprzęt sportowy. Sale są bezpieczne, jasne, ciepłe i przytulne, wyposażone w nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Zaplecze kuchenne składa się z pomieszczeń do wydawania posiłków i zmywalni. Posiłki dostarczane są przez firmę cateringową. Pracownicy mają do dyspozycji pokój nauczycielski, magazyn na środki czystości i łazienkę. Także ogród został wyposażony w urządzenia dostosowane do małych dzieci. Placówki są małe, do których może uczęszczać 43 dzieci.

W przedszkolu w Rosnówku są dwie grupy: Skrzaty i Iskierki, a w Szreniawie Włóczykije i Chochliki. Kameralność placówek pozwala na dobrą znajomość dzieci i rodziców przez pracowników, rodzice znają wszystkich pracowników, a dzieci znają się nawzajem. Nie są anonimowe. Dodatkowym atutem przedszkola w Rosnówku jest malownicze położenie placówki, nad jeziorem, nie daleko lasu, w centrum wsi, w pobliżu Domu Kultury i boiska sportowego. Natomiast przedszkola w Szreniawie bliskość Wielkopolskiego Parku Narodowego i Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego, a także bliskość kompleksu boisk sportowych. Atrakcyjność położenia przedszkoli skłania nas ku modelowi przedszkola środowiskowego, promującego otwartość placówki, w którym mają ze sobą do czynienia trzy równoprawne podmioty: dziecko, rodzic, nauczyciel. Ideę przedszkola środowiskowego widzimy przez współudział przedszkola w życiu najbliższego otoczenia. Nasze przedszkole jest przedszkolem publicznym, które pracuje w godzinach od 6.00-17.00. W czasie tych godzin prowadzona jest zintegrowana działalność edukacyjna w oparciu o podstawę programową, zabawy edukacyjne, zajęcia umuzykalniające, plastyczne, techniczne i ruchowe oraz zabawy inspirowane pomysłami dzieci. Praca dydaktyczno-wychowawcza przebiega zgodnie z programem „Zanim będę uczniem” E. Tokarskiej i J. Kopały.

Prowadzone są również zajęcia dodatkowe: j. angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna- dla wszystkich dzieci oraz dla dzieci chętnych: warsztaty taneczne, zajęcia z piłki nożnej, a także na prośbę rodziców religia.  Ponadto spotkania z logopedą, terapeutą.  Raz w miesiącu odbywają się koncerty prowadzone przez Filharmonię Pomysłów oraz dogoterapia.

Misją naszego przedszkola jest stworzenie przedszkola środowiskowego, w którym dzieci będą miały optymalne warunki do tego, aby czuły się bezpieczne, były szczęśliwe i mogły rozwijać swoje indywidualne możliwości, co pozwoli im sprostać zadaniom jakie postawi przed nimi szkoła i dorosłe życie.

MODEL ABSOLWENTA NASZEGO PRZEDSZKOLA

Patrz: (Model Absolwenta.doc)